مجموعه کتاب های نکات برتر: مجموعه ای برای یاد گرفتن و تست زدن
 • » یادداشت های دکتر ایزدی » مجموعه کتاب های نکات برتر: مجموعه ای برای یاد گرفتن و تست زدن
 • برگردیم به حدود ۲۰ سال قبل! تازه امتحان دستیاری را از سر باز کرده بودیم و با دوستم دکتر شهریار یحیوی تصمیم گرفتیم، تمام آن چیزهایی را که خوانده بودیم، بصورت کتاب در بیاوریم و چاپش کنیم و این کار چه کار مشکلی بود! بدتر از خود امتحان دستیاری! از هزارتوی نوشتن کتاب و ویرایش کردن آن و غلط گیری و هزار مشکل دیگر گذشته بودیم که رسیدیم به مشکل چاپ کتاب و بعد از این که بالاخره با هزار زحمت کتاب چاپ شد، مشکل پخش و فروش آن جلوی ما بود که برای ما که با پیچیدگی های صنعت نشر آشنا نبودیم، از هر کاری دشوارتر بود. در هر حال کتاب نکات برتر روانپزشکی چاپ شد و به دنبال آن گوش و حلق و بینی و اورولوژی و وقتی پائیز شد، نکات برتر نورولوژی را چاپ کردیم که بازار ترکید و کتاب با سرعتی باور نکردنی فروش رفت و این شد که بعد از آن نکات برتر پوست هم چاپ شد و در نهایت مجموعه کتاب های نکات برتر اولین آزمون خودشان را در امتحان دستیاری ۷۷ پس دادند و از این آزمون سربلند بیرون آمدند و چاپ این مجموعه ادامه پیدا کرد. هدف ما همان شعار ما بود: قابل اعتمادترین مجموعه برای مطالعه برای آزمون های دستیاری و پیش کارورزی.

  حالا بعد از چند سال می رویم تا دوباره این شعار و این وعده را به واقعیت تبدیل کنیم. یک بار دیگر مجموعه کتاب های نکات برتر را منتشر می کنیم با این هدف که بهترین و قابل اعتمادترین مجموعه برای مطالعه دروس پزشکی باشد، هر کس بتواند از آن استفاده کند و دامنه استفاده از آن وسیع تر باشد. هدف این است که این مجموعه بتواند بیاموزد، درست و اصولی! در طول بیست سال گذشته یک واقعیت مهم را یاد گرفتم و آن این است که هیچ چیز جای سواد واقعی را نمی گیرد. دانش پزشکی وسیع و بی انتها و متغیر است و کسی که وارد این حیطه می شود، باید یاد بگیرد، باید بخواند و بیاموزد و چاره دیگری هم ندارد و میان بری هم وجود ندارد. برای آزمون هایی مثل دستیاری و پیش کارورزی و ارتقا و برد هم میان بری نیست! باید اصول اولیه را بلد باشید. باید حد مشخصی از دانش را داشته باشید! هر چقدر دانش شما بیشتر باشد، نتیجه بهتری می گیرید. زمانی بود که کتاب های نکات برتر در دست تمامی استاژرها و انترن ها دیده می شد، می خواهیم برگردیم به آن موقع! می خواهیم کتابی را در اختیار شما بگذاریم که تمامی مطالب مهم را پوشش بدهد، بتوانید از روی آن بر روی مباحث تسلط پیدا کنید و مهمتر از همه بتوانید به کمک آن بیاموزید. می خواهیم کتاب های نکات برتر کتاب هایی پویا باشند، هم بتوان با آن ها درس یاد گرفت و هم تست زد و هم به مطالب آزمون های مختلف از پره اینترنی یا برد و ارتقا سر کشید.

  در کتاب های نکات برتر جدید انتظار تغییرات جدیدی را داشته باشید: اول این که در ابتدای هر فصل به تعداد سوالات مربوط به آن فصل در آزمون های مختلف اشاره شده است و این می تواند اهمیت فصل را در آزمون به شما نشان بدهد. دوم این که در انتهای هر فصل تست های مهم آزمون های سال های اخیر از پره اینترنی تا برد آمده است تا بعد از خواندن فصل بتوانید به کمک آن ها وضعیت معلومات خود را محل بزنید. این سوال ها پاسخ تشریحی کوتاه دارند. سوم این که در متن کتاب به مطالب مهم مرتبط با مبحث اصلی از درس های دیگر هم اشاره شده است، به عنوان مثال سعی کردیم نکات مهم فارماکولوژی و پاتولوژی را هم در لابلای متن اصلی بگنجانیم.

  دکتر کیانی همکار عزیزم، در به نتیجه رسیدن تلاش ما برای چاپ مجموعه کتاب های نکات برتر نقش اصلی را داشت. او که با وسواس بی نظیر و دقت خاص خود دانش و توان مدیریتی خود را برای این مجموعه خرج کرد، مسلما از اصلی ترین دلایل بودن کتاب حاضر در دستان شما است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا