آزمون دستیاری را بررسی کنیم _ داخلی _ داخلی روماتولوژی
 • » یادداشت های دکتر ایزدی » آزمون دستیاری را بررسی کنیم _ داخلی _ داخلی روماتولوژی
 • بررسی سوالات داخلی آزمون دستیاری اسفند نود و هشت را ادامه می دهیم: نوبت روماتولوژی است. راستش را بخواهید سؤال های  داخلى روماتولوژى کمی متفاوت از سؤالات سال‏هاى قبل هستند.

  ۱ـ دو سؤال مربوط به مبحث آرتريت روماتوئيد می شوند كه يكى از اين دو سؤال كاملاً تكراری است و به تشخيص آرتريت روماتوئيد باAnti-CCP می پردازد و دومى مربوط به تظاهرات خارج مفصلى آرتريت روماتوئيد است، سؤال می ‏خواهد بگويد كه در آرتريت روماتوئيد درگيرى كليوى كمتر ديده می ‏شود كه البته سؤال سختى نيست!

  ۲ـ يك سؤال مربوط به مبحث استئوآرتريت می ‏شود و به درمان آن با حركات ورزشى! می پردازد. اين سؤال تكراری نيست و سؤال خيلى خوبى هم به نظر نمی ‏رسد.

  ۳ـ يك سؤال تى‏پيك از بورسيت ايلئوپسواس آمده است كه مربوط به بخش رويكرد به اختلالات مفصلى هاريسون می ‏شود و اگر مطلب را مطالعه كرده باشيد، سؤال آسان و خوبى است. نکته این سوال را در اینستاگرام پروانه دانش گذاشته ایم.

  ۴ـ سؤال مبحث اسكلرودرمى تشخيص هيپرتانسيون ريوى را مطرح می ‏كند. هرچند اين سؤال به همين شكل و بطور مستقيم در آزمون‏هاى قبلى نبود، اما با معلومات حاصل از مطالعه تست‏هاى اسكلرودرمى مربوط به سال‏هاى قبل می ‏شد به آن پاسخ داد.

  ۵ـ و بالاخره سؤال مربوط به استئوآرتريت هيپرتروفيك و همراهى آن با بدخيمی ‏هاى ريه، سؤالى تكرارى است.

  بطور خلاصه می ‏شود گفت كه اگرچه سؤالات روماتولوژى آزمون دستيارى تا حدى متفاوت از سال‏هاى قبل است، اما با مطالعه تست‏هاى سال‏هاى قبل حداقل می ‏شود به ۵۰% اين سؤالات پاسخ داد. یادتان باشد داخلی روماتولوژی مبحثی است که راحت می شود به بیشتر سوال های آن جواب داد. این مبحث را حتما بخوانید.

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا