آزمون دستیاری را بررسی کنیم. پاتولوژی
 • » دسته‌بندی نشده » آزمون دستیاری را بررسی کنیم. پاتولوژی
 • سؤال‏هاى پاتولوژى آزمون دستيارى نسبتا آسان و البته تكرارى بودند.

  ۱- سؤال مربوط به بخش پوست اكتينيك كراتوز را توصيف می كند كه با مرور سؤالات سال‏هاى قبل كاملاً قابل پاسخ‏دهى است.

  ۲- دو سؤال مربوط به بخش تنفس می ‏شود. پاسخ يكى از اين دو سؤال سيليكوز است؛ اين سؤال تى‏پيك بوده و مشابه (كاملاً شبيه به) آن را می ‏شد در سؤالات سال‏هاى قبل پيدا كرد. سؤال ديگر مربوط به كانسر ريه ـ كارسينوم سلول اسكوامو ـ می ‏شود. به اين سؤال تكراری می ‏شد با معلومات جراحى يا راديولوژى يا داخلى پاسخ داد: يادمان می ‏ماند كه SCC ريه توده‏اى مركزى ايجاد می كند و با سيگار ارتباط دارد و می ‏تواند هيپركلسمى بوجود بياورد.

  ۳- دو سؤال از مبحث پستان در آزمون دستيارى انتظار شما را می ‏كشد؛ هر دو سؤال را می ‏توانيد با مطالعه تست‏هاى سال های قبل پاسخ بدهيد: يكى مربوط به بيمارى پاژه و ديگرى مربوط به كانسر  لوبولر پستان! هر دو سؤال با معلومات جراحى هم قابل پاسخ‏دهى هستند.

  ۴- جواب سؤال بخش دستگاه اسكلتى ساركوم يووينگ است. براى پاسخ دادن به اين سؤال كه تكرارى هم هست، خواندن پاتولوژى ضرورى نیست: با معلومات كودكان يا ارتوپدى هم می توانید به اين سؤال جواب درست بدهيد.

  ۵- تومور مربوط به دستگاه تناسلى زنانه ـ تومور تخمدان را می شود با كمك مبحث زنان و زايمان پاسخ داد: كافى است بياد داشته باشيم كه سلول‏هاى تومور برنر تخمدان شبيه به سلول‏هاى ترانزيشنال هستند. هرچند اين سؤال تكرارى نبود، اما با معلوماتى كه از مطالعه تست‏هاى پاتولوژى سال‏هاى قبل بدست می ‏آوريد می ‏توانيد به آن پاسخ بدهيد.

  ۶- سؤال مبحث خون مربوط به آنمى هموليتيك دارويى و تشخيص آن با تست كومبس می ‏شود كه نه تنها به كمك تست‏هاى سال‏هاى قبل می ‏توانيد به آن پاسخ بدهيد، بلكه از نظر سطح هم این سوال در حد آزمون پيش‏ كارورزى است.

  ۷- و اما يك سؤال نسبتا مشكل از مبحث سنگ كليه در بين سؤال‏ها هست كه در جمع سؤالات سال‏هاى قبل می ‏شود جاى خالى آن را احساس كرد!

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  یک پاسخ برای “آزمون دستیاری را بررسی کنیم. پاتولوژی”
  1. سلام.
   ببخشید چاپ جدید کتاب های هفته آخر مطابق با رفرنس اسفند ۹۸ کی چاپ میشن؟

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا